Zadzwoń po złoty zysk
880 100 333
lub napisz do nas
Nasze oddziały
Dziś (21.11.2018)
Skup srebra
za 1 gram srebra
999,9 płacimy do:
1,57 zł

Skup złota
za 1 gram złota
999,9 płacimy do:
155,53 zł

Zastanawiasz się, jak korzystnie i bezpiecznie sprzedać metale szlachetne?

zastanow sie

Skorzystaj z porad naszych specjalistów! Chcesz sprzedać posiadane wyroby ze złota i srebra, których już nie potrzebujesz? Powinieneś się do tego dobrze przygotować! Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma nic prostszego. Nie zupełnie jednak tak jest: sprzedając złoto lub srebro, musisz dopilnować kilku rzeczy, by uniknąć ewentualnych strat i niepotrzebnego stresu.

We wszystkich miastach spotkasz wiele miejsc, w których można sprzedać złoto lub srebro. Kto okaże się dobrym partnerem biznesowym? Kogo możesz obdarzyć zaufaniem? By wybrać mądrze i nie ryzykować własnych pieniędzy zapoznaj się z informacjami przygotowanymi przez naszych ekspertów. Jeżeli po przeczytaniu poniższego poradnika wciąż będziesz miał pytania – skonsultuj się z naszym specjalistą!

Jak przygotować się do sprzedaży kruszców?

sprawdz ceny

Przede wszystkim SPRAWDŹ AKTUALNE CENY ZŁOTA I SREBRA. Zapoznaj się z witrynami, na których znajdziesz aktualne notowania kruszców oraz archiwa cen. Wiedza o aktualnych kursach i ich zmianach na rynku metali pozwoli Ci lepiej orientować się w rozmowie z kupcem Twojego złota bądź srebra oraz poznać, czy jest on uczciwym kontrahentem. Brak odpowiedniej wiedzy sprzedającego często ułatwia drogę oszustom!

Pamiętaj – punktem odniesienia dla wyceny jest cena czystego złota lub srebra. Następnie jest ona przeliczana w zależności od próby stopu, z jakiego wykonany jest przedmiot. Im niższa próba sprzedawanego przedmiotu – tym niższa cena za gram. Od tak obliczonej ceny odejmuje się jeszcze prowizję skupującego. Zapytaj, jaka jest prowizja w punkcie, w którym chcesz zawrzeć transakcję.

Zorientuj się też, czy firma, której chcesz sprzedać swoje złoto lub srebro, może wykazać się renomą i tradycją. Istotne są kompetencje personelu oraz ekspertów, zatrudnianych przez firmę. Szukaj przedsiębiorstw, które umożliwiają Ci dostęp do niezależnych informacji dotyczących rynku metali szlachetnych, kursów poszczególnych metali oraz sposobów wyceny!

Monitoring

Nasz zespół ekspertów dokonuje wyceny Twoich przedmiotów pod nadzorem kamer. Dzięki temu otrzymujesz gwarancję, że proces wyceny nie naruszy jego stanu zachowania, nie zostanie zamieniony, a cały proces wyceny przebiega w wyjątkowo profesjonalny sposób. Bezpieczeństwo transakcji – gwarantowane!

Kompetencje

Wycena i skup metali szlachetnych to proces skomplikowany, a przy tym bardzo odpowiedzialny. Poza zawartością szlachetnego kruszcu w danym przedmiocie istotna jest również jego rzeczywista wartość, na którą składają się m.in. rok i miejsce powstania. Dla przykładu monety, które posiadają właściwą ilość kruszcu, lecz nie powstały w roku, na który wskazuje data podana na monecie – są warte zdecydowanie mniej. Dlatego tak ważne jest zachowanie wszelkich możliwych środków ostrożności.

Precyzja

Nasi specjaliści dokładnie badają przekazane do skupu przedmioty. Od masy poprzez próbę, kolor, połysk i wielkość, po szereg innych, niemierzalnych parametrów jak chociażby "numizmatyczny brzęk" (w przypadku monet).

Profesjonalizm

Ponadto istnieje znana wśród rzeczoznawców zasada: żadnego sprzętu i technologii nie zastąpi doświadczenie, mierzone ilością przedmiotów – tych prawdziwych i fałszywych, które "przepłynęły" przez ręce danego rzeczoznawcy. Dlatego nasi eksperci to tylko i wyłącznie profesjonaliści, którzy w swojej karierze wycenili tysiące przedmiotów wykonanych z cennych kruszców.

Najczęściej zadawane pytania

Kto płaci za przesyłkę mojego złota lub srebra?

Nie ponosisz żadnych kosztów przesyłki – opłacamy z góry wysyłkę Twojej złotej i srebrnej biżuterii.

Kiedy dostanę pieniądze?

Gotówkę za sprzedane nam złoto lub srebro możesz otrzymać natychmiast po zakończeniu wyceny złota w naszym salonie. Przelew znajdzie się na Twoim koncie w terminie jednej doby po wycenie.

Kto w waszej firmie wycenia złoto?

Eksperci dysponujący specjalistyczną wiedzą na temat metali szlachetnych.

Jakie produkty skupujecie?

Skupujemy zarówno złote jak i srebrne sztabki, monety oraz medale, zniszczoną biżuterię i zegarki. Szczegółowe podpowiedzi znajdziesz w zakładce "Co skupujemy?".

Co jeśli nie zgadzam się wyceną?

Klient, który ma wątpliwości co do wysokości wyceny, może anulować transakcję w ciągu 10 dni. Nie zostanie obarczony kosztami wyceny. Wystarczy, że nas poinformujesz i prześlesz otrzymaną za złoto lub srebro gotówkę na konto firmy – Twoje przedmioty zostaną ci odesłane.

Chcę znać losy mojej przesyłki, czy to możliwe?

Losy możesz śledzić cały czas na stronie firmy kurierskiej. Pamiętaj – każda przesyłka jest przez nas ubezpieczona.

Co się stanie, jeśli okaże się, że wysłane przeze mnie produkty nie są ze złota lub srebra?

Wiemy, że każdy produkt został przesłany przez Klientów w dobrej wierze! Zachęcamy zatem do przesłania do nas każdej biżuterii, o której sądzisz, że może być wykonana z metalu szlachetnego. Sprawdzimy to dla Ciebie.

Zgubiłem kopertę. Co mogę zrobić?

Istnieje możliwość przesłania do nas złota zapakowanego w inny sposób. Pamiętaj, by umieścić w paczce podpisany egzemplarz Deklaracji.